Î.M. Regia „Autosalubritate” informează că, în urma cererilor primite în luna noiembrie curent, a semnat contracte noi cu cca 100 de clienți. Din totalul de contracte noi, 60 au fost încheiate cu persoane juridice (agenți economici), iar peste 30 cu persoane fizice (sector particular).
Totodată, în luna noiembrie, au fost reînnoite 149 de contracte, precum și acorduri adiționale la contractele existente. Astfel, de la începutul anului 2024, operatorul municipal de salubrizare a încheiat aproximativ 2930 de contracte noi, dintre care 1339 reprezintă reînnoiri și acorduri adiționale.
Menționăm că, lista documentelor necesare pentru încheierea contractelor, privind evacuarea deșeurilor municipale, o puteți găsi pe site-ul www.asl.md la compartimentul „Informații utile” sau puteți suna la nr. de telefon 022-740-672 secția contracte, 022-747-520 dispecerat.
Întreg setul de acte pentru încheierea contractelor directe, se va prezenta la sediul Întreprinderii, strada 27 Martie 1918, nr.14, de luni până vineri, între orele 08.00-16.00, pauza de masă 12.00-12.30, sau online, la adresa de mail – contracte@asl.md.
Fii responsabil! Încheie un contract pentru colectarea și transportarea deșeurilor pe care le generezi și achită factura la timp. Curățenia orașului nostru depinde de fiecare dintre noi!

